Загальні відомості

      Юридичний факультет  Буковинського університету створено у 1995 році.

      Студенти здобувають освіту за напрямом «Право» зі спеціальності «Правознавство».

      За час існування факультет випустив понад 2,5 тисячі фахівців з правознавства, що працюють на різних посадах у правоохоронних органах, судових та державних установах, банках, нотаріаті, адвокатурі, у юридичних відділах  державних та приватних промислових підприємств,  освітніх закладах.

     Нині на факультеті навчається 680 студентів за денною та заочною формами навчання.

 Навчально-матеріальна база

Для підготовки фахівців з права створено сучасну навчально-матеріальну базу. Аудиторії обладнано мультимедійною технікою, яка постійно використовується в навчально-виховному процесі. Усі навчальні приміщення підключено до інтернету. Бібліотека складається з 30 тис. навчальної та довідникової літератури. Працює електронна бібліотека.

Кадрове забезпечення навчально-виховного процесу

    Підготовку фахівців здійснюють кафедри  цивільно-правових дисциплін, кримінально-правових дисциплін,  суспільних та філологічних дисциплін, які надають якісну професійну підготовку та залучають студентів до науково-творчої діяльності.

          На штатній основі на факультеті працюють кандидати юридичних наук (проф. Молдован В.В.,  доценти Мельничок В.М., Комарницький В.І.,  Янош К.Ф., Утєхін І.Б., Селезньова О.М., Ротар Д.П., Смирнова А.В., кандидати юридичних наук  Гудима М.М., Гудима М.М., Кельбя С.Г., Полонка І.А., кандидати історичних наук    Никифорук М.П., Трачук О.В., психологічних наук Леко Б.А., Цимбал М.В., філологічних наук Валігура Г.А.,  кандидат педагогічних наук  Лучик О.І. Основи економічної теорії викладє к.е.н. Стахова Н.П., соціологію - к.е.н., доц. Штерма Т.В., основи інформатики, комп'ютерні технології - Демчучен В.М.

           Для підготовки фахівців зі спеціальності «Правознавство» залучаються провідні спеціалісти зі стажем практичної роботи у правоохоронних органах, суді, прокуратурі, державній виконавчій службі.

        За сумісництвом працюють на факультеті суддя Апеляційного суду Рокоча М.І., помічник судді Господарського суду Пелип'як М.О., Скрипник І.І.

       Курс «Складання юридичних документів з адміністративного права» викладає Голова Адміністративного суду у Чернівецькій області к.ю.н. Огородник А.П.

      Результати  досліджень  науковців  факультету регулярно публікуються в центральних науково-теоретичних виданнях України: «Право України», «Юридична Україна», «Прокуратура України».

     На факультеті видається науково-методичний збірник «Право та педагогіка».

     Викладачі факультету активно співпрацюють з кафедрами Львівського державного університету внутрішніх справ, Львівської політехніки та інших навчальних закладів, що готують правознавців.

    Юридичний факультет співпрацює з Головним управлінням юстиції у Чернівецькій області.

    На базі юридичного факультету проводяться міжвузівські студентські конференції, студенти залучаються до науково-дослідної роботи кафедр, беруть участь у регіональних та загальноукраїнських науково-теоретичних конференціях, соціологічних дослідженнях.

      Студенти юридичного факультету неодноразово представляли Буковинський університет та виборювали призові місця                                                                                       на обласних конкурсах «Студент року».

      За ініціативи студентської ради факультету проводяться:

·Студентські форуми «Голос студентства»;

·Інтелектуальні змагання між академгрупами;

·Виставки-огляди рефератів та творчих робіт.

    Здійснюється випуск друкованого органу студради юридичного факультету «Студент Тімеs».

           Студенти знають, що до юридичної практики необхідно долучатися ще в ролі студента, тому значна увага приділяється роботі юридичної клініки, яка функціонує  з 2003 року і   є членом Асоціації юридичних клінік України.

        Студенти-бакалаври, засвоївши основи базових знань, залучаються до роботи в клініці у якості консультантів на добровільних засадах. За результатами роботи клініки проводяться студентські науково-практичні конференції та круглі столи, на участь у яких запрошуються керівники юридичних клінік та студенти інших навчальних закладів.

       Студенти факультету є учасниками і переможцями міжнародних студентських форумів, всеукраїнських і регіональних студентських науково-практичних конференцій, конкурсів, мають публікації у фахових виданнях. Студенти юридичного факультету  є фіналістами Всеукраїнського конкурсу «Зробимо суд кращим: адміністративні суди України та шляхи їх вдосконалення очима молоді», який проводився з ініціативи Вінницького апеляційного адміністративного суду. Студентка III курсу Бучинська Зоряна виборола перше місце за творчу роботу з даної тематики, Кройтор Л. та Бездрабко О. отримали відзнаки за участь у конкурсі.

     В університеті  створено всі умови для розвитку творчого потенціалу студентів, які є активними учасниками всеукраїнських, регіональних та обласних оглядів та конкурсів художньої творчості. 

     Серед студентів факультету є чимало таких, що захоплюються  поетичною творчістю, тому частими є зустрічі з відомими українськими поетами та письменниками, співаками та композиторами. Студенти факультету постійно відвідують концерти в обласній філармонії, органному залі, вистави  музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської.

      "В здоровому тілі - здоровий дух”. Цього гасла дотримуються наші студенти. Проводяться спортивні змагання з футболу, волейболу, шахмат, настільного тенісу тощо. Багато спортивних перемог на регіональному рівні. Є у нас і призери міжнародних  спортивних змагань.